Sušení červíci - SŮL 20g

Tato varianta přináší nejčistší chuť, kterou nepřekryje žádné koření a je připravena rovnou k jídlu.

Případně je možné mixovat s jinou potravinou jako doplněk.

Vyprodáno
Kód: 862
Značka: dullik worms
145 Kč 129,46 Kč bez DPH
Kategorie: Dullik Worms

Sušení červíci se solí jsou tou nejjemnější variantou z naší nabídky. Jsou netradiční pochoutkou, plnou bílkovin a mikroživin. Obsahují velký podíl omega kyselin, vápníku, železa i vitamínů.

Skvělá pochoutka pro ty, co mají rádi čisté chutě, bez konzervantů a dochucovadel.

 

Použití

Sušení červíci jsou připraveni rovnou k servírování, takže je stačí vysypat do misky a jíst. Můžete je například nasypat na různé druhy pokrmů, jako je například rizoto, pizza, nebo špagety a obohatit tak jídlo kvalitními bílkovinami.

 

Způsob přípravy

Červíci pochází z českého chovu. Před jejich zpracováním prochází několikadenní hladovkou, aby se důkladně očistili. Poté se krátce povaří, usuší a nakonec okoření. Vše se dělá s maximální pozorností na kvalitu a zachování výživových hodnot.

 

Kde se červíci chovají

Náš jedlý hmyz je z farmy na Moravě, která splňuje veškeré hygienické požadavky. Larvy potemníka moučného určené pro sušené červíky se chovají v plastových přepravkách a jsou zasypané obilným šrotem. Čas od času dostávají čerstvou zeleninu jako zdroj vody. Chov je velice suchý, čistý a důkladně větraný. 

Podle legislativy spadá jedlý hmyz do kategorie hospodářských zvířat. S ohledem na to je hmyz nejčistěji chované i zpracovávané hospodářské zvíře. Na chov hmyzu se spotřebuje mnohonásobně méně vody, krmiva i půdy, než je to v případě jiných hospodářských zvířat.

 

Složení

Larvy Potemníka moučného (98 %) (alergen korýši), sůl (2 %).

 

Výživové údaje na 100 g

 

Energetická hodnota

2125 kJ/ 509 kcal

Tuky (mastné kyseliny)

29 g

- z toho nasycené

7 g

- mononenasycené

15 g

- polynenasycené

7 g

Sacharidy

3,5 g

- z toho cukry

0 g

Bílkoviny

58 g

Sůl

2,2 g

Zpět do obchodu